Aculeos "Stay Rebel Stay Sharp"

Na černém LP najdeme na každé straně po šesti skladbách a každá strana je zakončená coverem. Na první poslech, proveden při jiné činnosti, mě deska nijak extra nezaujala, tedy až na kvalitní zvuk z Ex-Avik studia a výrazný hudební posun oproti poslednímu albu. Kluky jsem měl v jiném hrníčku – tenkrát mi všechno přišlo na jedno brdo, monotónní. Druhý poslech jsem už vzal poctivěji, do ruky jsem čapnul texty, usadil se a… to byl ten moment, kdy to začalo fungovat. Miluju v textech a celkově v podání kapel nasranost a uvěřitelnost, a to jsem tady našel. Hlasový projev zpěváka k téhle muzice sedí, kytarové vyhrávky mě mile překvapily, každé ozubené kolo do celku krásně zapadá.

Klasicky tu najdeme songy o skinheads, punks, dětech ulice, ale také o squattingu (u českých skins ne zrovna časté téma), Perákovi, příběh Salama Aroucha, fanoušci The Oppressed si mohou zařvat u Work Together. Na asfaltu najdeme i zajímavé hosty, u Polizia Merda je to Eugenio z Bull Brigade, u songu Děti ulice Eurodel z Pio Squad. Jasným favoritem, po hudební i textové stránce, se pro mě stal kousek Oběti! Jen škoda, že to téma v dnešním světě vůbec existuje… Vše je zabalené v jednoduchém grafickém kabátku – fotografie, členy kapely a jiné onanie byste zde hledali marně. Uvnitř najdete texty, jak v českém, tak anglickém jazyce. Deska tiká jak časovaná bomba, celkově vše funguje, jak má, a měla by patřit do sbírky každého (nejen) skinheada, který má srdce, stejně jako členové kapely, na správném místě.

(recenze převzata z kidsandheroes.com)

Hosté

PioSquad

V songu Děti ulice zahostoval se svým originálním textem Eurodel aka Marty Lover King z PioSquad. Původně dva rozdílné světy jako je Oi! a Rap jsme tímto dali dohromady. Při domlouvání hostování jsme s úžasem přišli na to, že ty rozdíly v obou subkulturách nejsou veliké, jak názorově na svět, tak i, v případě Eurodela, i s fanděním fotbalu. Byl to pro nás novej zážitek tvořit kytarovej riff pro repovačku... a stálo to za to.

Bull Brigade

První vál na straně "B" rozbíjí ticho Polizia Merda, která je okořeněna italskou pasáží. Zde nám bylo ctí spoluprácovat s Eugeniem z Turínských Bull Brigade. Eugenio se ukázal jako hodně pracovitý a perfekcionista, který nevypustí ven věc, se kterou není na 100% spokojenej. Proto je tahle věc pořádně našláplá a doufáme, že je to z její energie znát. 

Fast Shit

Z Fast Shit nás potěšil Kaeser, který neváhal ani vteřinu, když jsme za ním přišli s nabídkou hostování. S Fast Shit jsme již několikrát hráli, ale nečekali jsme, že si nás kluci z Hamburku zapamatujou. Kaeser si při koncertování v ČR odskočil, jakoby nic, s náma do studia a za pár hodin nahrál svůj part do Destroy All Borders.

Mister X

U Igora to bylo podobné jako u Kaesera, neváhal ani jednu vteřinu. U Mister X to bylo nahrávání o to vtipnější, že se do studia nahrnula poměrná část celé kapely a všichni chtěli přidat ruku k dílu, což se projevuje na společných zpěvech k Destroy All Borders.

Crossczech

Co říct o Crossczech a konkrétně o Vokurkovi, když všichni vědí jak to máme mezi sebou, ať už jako kapely, ale hlavně jako kámoši. Vokurka byl jasnej ihned, ještě dřív než se začala dávat dohromady deska Stay Rebel Stay Sharp, bylo jasný, že si střihne sloku v Proti proudu. Jo, a sedlo mu to tam.

objednávej zde:

  Jak na to:

  • do pole "Objednávka" napiš počet a produkt, který chceš

   příklad: 1 deska a 1 triko M (objednáváš desku a triko velikosti M)

  • do pole "Adresa" napiš svoje jméno, příjmení a adresu včetně PSČ

  Ceník:

  Deska 350 CZK
  poštovné po ČR 60 CZK

  Odesíláme pouze při platbě předem na účet:

  670100—2206989116/6210

  Do zprávy pro příjemce platby zadej svoje jméno.
  Nezapomeň k platbě přičíst poštovné.
  Aktuální nabídku merche najdeš ZDE