26.7. Jeseník – Open Air

Neuvěřitelné se stalo skutečností a punk na Smrťáku slaví pětileté výročí…Jako každý rok se těšte na muziku a dvoudenní akci na kopci nad Jeseníkem. Kapely budou postupně přidávány, ale Vy už si teď poznačte v kalendáři poslední červencový víkend!

Potvrzené kapely:

CRESS – headliner. Kapela co stála u zrodu anarchopunku. Tihle pánové to vali už okolo triceti Dva koncerty v Česku. Tohle si nechceš nechat utéct!

SUBVISION – punk nacuchlej stenchcorem. Pokud máš rád Deviated Instinct a podobný bandy, budeš nadseny/a!

HERIDA PROFUNDA – Nekompromisní crust/grind z Polska. Nedávno vydali skvělé splitko s Hellbastard. Jedna z nejrychlejších kapel, jake sme zatím měli!!!

ROZPOR – pokud se někde dá použít heslo: “Make punk a threat again!” je to právě u téhle bandy z Bratislavy. Hardcore/Oi! po kterém se ti zježí všechny chlupy na těle!

BURN THE CROSS – když už byla řeč o rychlosti, u další tvrdě zpomalíme. Ono když si pojmenujes kapelu Spalte krize,asi nebudeš hrát indie s texty o duze a jednorozcich. Kapela sebe popisuje slovy dark metal/punk, takže hlasité a pomalé melodie v kombinaci s nemilosrdným disbeatovym tempem. Polsko/Jaslo

VERKLÄRUNGSNOT – rychle mluvící deutschpunk s chytlavími melodiemi a refrény z Vídně. Textově přes přátelství, pivo, politiku až po antifašismus, přesně o čem punk vždy byl.

BEZLAD – melodickej punkrock z Charkova, z Ukrajiny. Členové se angažují i ve Zradě. Mě osobně to dost připomíná Booze and Glory. Prostě melodickej oi!/punk….
TENDENCIE – další rok, další kapela ze Slovenska. Tahle banda to hraje trochu jinak ( dle mého), ale o to větší vítr to je….přečti si texty a zamysli se! Tahle cháska má určitě co říct.

ACULEOS – vždycky sme chtěli, aby náš fest byl krapet multizanrovy a letos tomu tak asi bude. V tehle Oi! kapele zpívá Butchi, kterej s náma tuhle akci založil a pomohl rozjet. Skinheads against racial prejudice! Stay rebel, stay sharp!

KALESONY BOGA WOJNY – další zástupce od severního souseda. Skvěle vyhranej punkrock, kterej na bicí žene kupředu Kostek, z u nás před dvoumi roky hrajících Non President.

BRÜNNER TODESMARCH – krátký, rychlý, hlasitý. Členi milionu jiných brněnských a okolních kapel. 15 minut a zdar!

NORTH MORES – krutý vítr z Bruntálskeho okolí. První a zaroveň asi poslední zástupce našeho kraje. Chlapi to valí už od dob Zrádců Rasy, takže žádny ořezávátka, ale pořádně rychlej punkrock!!

KOMPLEX VINY – sem rád, že to vyšlo a přijede tahle banda z Poděbrad, protože ti Vás fakt nakopou do zadele. Kulometnej hc/punk s jasnými texty!

CONQUESTIO – punk s ženským řevem z okolí Pardubic. Co víc napsat, přijď a uvidíš!

DIMENZIA X – tahle bratislavská kapela si za chvíli připíše na hrb třetí kříž. V nejlepší tradici slovenského punku.

VYSOKE NAPĚTÍ – když multizanrove, tak doslova. Tyhle vsetinaky beztak všichni znáte a minimálně půlka z nich už na ne někde poskakovala, takže představovat skapunkovy VN asi nemá smysl….

ZIMMER FREI – banda ostřílených muzikantů z Prahy. Pamatovat si je můžete z předchozího ročníku, s jejich šlapavým punkrockem s peckovnimi česky zpivanymi texty.

PIVNICA – bánskobystrický energický hardcore punk. Kapela, která byla na prvním a tak se hodí, aby byla i na posledním….

TATRAMAT ERROR – banda výtržníků z nedalekých Zlatých hor. Nenech si utéct punk, kterej nějakou dobu hibernoval, aby se vrátil v plné síle a rozbil Smrtak na hadry…

https://www.facebook.com/events/2196383657295104/